Mobil Chat
Meme Kanseri

admin

Genel

Meme kanseri erkeklerde nadiren görülen, kadınlarda ise büyük bir tehdit olarak hayatlarına çıkan bir kanser çeşididir. Yapılan araştırmalara göre Meme Kanseri veRahim Kanseri kadınların en fazla çile çektikleri ve üzerlerinden atamadıkları kanserlerdir.

Meme Kanseri yapılan araştırmalara göre kadınlarda özellikle akciğer hastalıklarından sonra en fazla ölümle sonuçlanan hastalık olarak listelenmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerinde her 8 kadından 1 tanesinde, Batı Avrupa ülkelerinde her 10 kadından 1 tanesinde meme kanseri görülmektedir. Ülkemizde ise her yıl ortalama 30.000 kadar kadına meme kanseri teşhisi konulmaktadır.

Son yıllarda yapılan birçok çalışma sayesinde meme kanserine bağlı olarak gerçekleşen ölümlerde gözle görülür bir azalma meydana gelmiştir.

Tıbbın ilerlemesi ve erken tanının önemini arttırmasına bağlı olarak kadınlarında bilinçleniyor olması büyük bir sağlık sorununun önüne geçilmesi noktasında önemli adımların atılmasına katkıda bulunmuş oluyor.

Meme kanseri tedavisinde ve sonrasında kadınları oldukça sıkıntılı dönemler beklemektedir. Sağlık sorunun büyük olmasına bağlı olarak hastanede geçecek zamanlara, uykusuz gecelere ve her daim yüksek tutulması gereken bir morale sahip olmanız gerekecektir.

Kanser ölümcül bir hastalık olmasıyla beraber sizinde motivasyonunuza ve hastalıktan kurtulma isteğinize bağlı olarak daha kolay uzaklaştırılan ve sağlıklı bir yaşama kavuşmanıza imkan sağlayan bir yapısı da mevcuttur.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Chat Yap
ankara sohbet - ankara chat - izmir chat
MobilChat ~