Mobil Chat
İstanbul Sohbet

admin

Genel

Dünya’nın en güzel şehirleri arasında yer alan İstanbul aynı zamanda Türkiye’nin en büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Osmanlı dönemininde başkenti olan Şehr-i İstanbul bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış oldukça zengin kültürel eserlere sahiptir. Tarihi semtleri, ilçeleri ve mahalleleri ile İstanbul yaşnacak bir şehirdir. İstanbul’un en güzel yerleri sıralaması yapılsa hangisinin ilk önceyi alacağı konusu günlerce tartışılabilir.

İstanbul’da yaşamayanları bilemeyeceği bir koşturmacası, heyecanı ve rengi vardır. Gündüzü farklı gecesi farklı bir şehir olan istanbul eğlence hayatı ilede bir dünya markasıdır. uzun bir sahil şeridine sahip olan istanbul iki deniz iede kıyısı vardır. Bir tarafı Marmara denizi ve onun buluşma noktası olan Karadeniz ile birleşir ve iki kıtanın olduğu gibi iki farklı denizinde birleştiği bir noktadır. İstanbulun fiziki ve coğrafi özelliklerinden biriside içinden geçen İStanbul Boğazı birde iç deniz olan Haliç bulunmaktadır.

Tarihi ve kültürel zenginliklerinin birbiri ile yarıştığı bu şehirde her medeniyetin kendine özgü kendisini hatırlatan eserleri vardır. Roma imparatorluğu döneminden kalma bir çok önemli eser bulunmaktadır bunlardan en bilinenlerinden olan Ayasofya Camisi ve İstanbul Surları’dır 1453’de Osmanlı imparatorluğu tarafından Fetih edilene kadar bir Roma, Bizans mparatorluğu elinde olan şehir Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u alması ile daha farklı bir tarihi ve kültürel bir görünüme ulaşmıştır. Öncelikle Ayasofya kliseden camiye çevrilmiştir. Daha sonra şehiri camiler, medreseler, şifahaneler ve pazarlarla donatmıştır. Her biri birer inci olan İstanbul Camileri bu dönemden sonra yapılmaya başlamıştır. Dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Mısır Çarşısı’da istanbul’un Eminönü ilçesinde bulunur.

Anlatılarak bitmeyecek bu mükemmel kentin yaşayanlarına özel bir arkadaşlık ve sohbet siteside bulunmaktadır. İstanbul Sohbet ve İstanbul Chat kelimelerinde hizmet veren bedava sohbet ve arkadaşlık sitesi, İstanbulun heryerinden kullanıcıyı bir araya getirmektedir. Sadece İstanbul değil çevre iller ve İstanbul sevenlerinde uğrak mekanı olan chat odaları, tamamen ücretsizdir. Hiç bir üyelik ve şifre gerektirmeden giriş yapabileceğiniz ve keyifli, samimi arkadaşlıklara merhaba diyeceğiniz istanbul sohbet sitesi, elit, kültürlü ve dürüst bireylere hizmet vrmektedir.

Sizde kendinize uygun ve yakın bir arkadaş arıyorsanız ve yalnızlıktan sıkıldıysanız sizlerinde beklentileri burada sonuç bulacaktır. İstanbulun kızlarıda anlatmayla bitmez, İstanbuldan kızlarla sohbet istersenizde kızlarla sohbet ve bayanlarla sohbet gibi arayışlarınızada cevap bulacaksınız. Chat odalarımızda bayan kullanıcılar ağırlıklı olup, seviye ve kalite ilk önceliklilerimizden birisidir.Bir önceki makalemiz Güzel Sohbet yazımızı okuyup bize yorumlarınızı yazabilirsiniz..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Chat Yap
ankara sohbet - ankara chat - izmir chat
MobilChat ~